Zodpovědné půjčování aneb nebankovní půjčky se nebojte

Nebankovní půjčky si za více než 10 let svého fungování vydobyly silnou pozici na finančním trhu. Trend je dokonce takový, že je lidé využívají stále častěji, jsou populárnější než drahé kreditní karty a kontokorenty. Stále nad nimi ale visí exekuční strašák. Když si ale půjčíte zodpovědně, nic nehrozí a budete mít jistý zdroj financí kdykoliv si jen vzpomenete.

Situace se výrazně změnila

V minulosti pro mnohé znamenala nebankovní půjčka počátek krachu. Lidé si neuváženě půjčili vyšší částku, kterou nebyli schopni v krátké době vrátit. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat. K dlužné částce rychle naskočily sankce ve výši několika tisíc korun, až vše skončilo u exekutora. Problém byl i na straně nebankovních společností. Půjčky dříve mohl poskytovat de facto každý, kdo měl živnostenský list. To se naštěstí změnilo prostřednictvím novely zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde), která platí od prosince 2016. Zákon zpřísnil pravidla pro poskytovatele, kteří nově musí složit jistinu ve výši 20 mil. korun. Díky novému opatření z trhu mizí podvodné společnosti a klienti mají téměř 100% jistotu, že si půjčí od seriózní společnosti. profi-pujcka.cz_viasms_cz_01

Počítání jako nutný základ

Aby nebankovní online půjčky nebyly past, musíte umět počítat. Je výhodou, že vám online kalkulátor ukáže, jakou částku budete muset vrátit. Automaticky k půjčené částce připočítává poplatek. Na vás je, abyste posoudili vaše příjmy a spočítali si, jestli pro vás bude únosné částku v daném termínu vrátit.

profi-pujcka.cz_viasms_cz_02

Pokud máte příliš napjatý rozpočet, částku snižte. Je zásadní si hlídat termín splatnosti. Počítejte s tím, že bankovní převod může trvat až 3 dny, takže peníze musíte nebankovní společnost poslat s dostatečným předstihem. Pokud tato jednoduchá pravidla dodržíte, budou pro vás půjčky před výplatou vždy žádanou pomocí.