DRFG dluhopisy

DRFG  a.s. je investiční skupina, která vznikla v roce 2011. Pochází z Brna a až donedávna prakticky nebyla známá mimo hranice svého domovského města. Primárně za účelem zhodnocení vlastního kapitálu investuje zejména do nemovitostí, zdravotnictví, finančních služeb a telekomunikací, což jsou všechno oblasti „hmatatelného” charakteru. Už poměrně záhy po založení dosáhla obratu sta miliard za rok.
Do portfolia za dobu svého působení získala řadu významných společností, které jí pomáhají v upevnění pozice. Cílem skupiny DRFG je tedy zhodnocovat kapitál prostřednictvím investic do majetkových podílů v perspektivních společnostech a projektech, kde patří oblast nemovitosti, zdravotnictví, energetika, finančních služeb a telekomunikací.
Zkušenosti s DRFG dluhopisy jsou poměrně kontroverzní. V minulosti si společnost vysloužila kritiku za neoprávněnou veřejnou nabídku těchto cenných papírů, problematický článek, který téma rozebíral, však musel být rozhodnutím soudu stažen.
Klíčovou osobou je majitel David Rusňák, mladý brněnský podnikatel, narozen však na Slovácku. Začínal ve společnosti Eurotrans, krátkou dobu se dokonce živil i jako číšník. Do myslí obyvatel moravské metropole se nedávno zapsal poměrně výrazně, na tři sezóny totiž bude partnerem hokejového klubu Kometa a finanční investice se dočkala i bývalá hala Rondo, na počet sponzora po něm též od března 2015 pojmenovaná.
Tím růst nekončí, aktuálním projektem je vlastní řetězec lékáren. Pro rok 2016 by se klíčovou oblastí měla stát energetika, investice se podle předpokladů vyšplhají do miliard. Plány sahají až do roku 2018, kdy snad skončí realizace ambiciózního záměru – vytvoření velkého poskytovatele internetového připojení. Což by mělo napomoci sjednocení roztříštěného českého trhu. A hovoří se i o průniku do oblasti zemědělství.